Titulinis Susisiekite Svetainės struktūra Spausdinti
Prisijungti
Pirmasis internetinis optikos salonas Lietuvoje
Galimybė pasimatuoti akinius
Nepraleiskite gerų naujienų
Gaukite informaciją apie akcijas, specialus pasiūlymus ir naujas prekes tiesiai į savo el. paštą.
Duomenų privatumo politika
Kaip tinkamai parinkti akinius
Daugumai žmonių parinkti akinius reiškia gerai atrodyti su tam tikrais rėmeliais. Bet reikia atsiminti, kad išvaizda su pasirinktais rėmeliais nėra vienintelis veiksnys, lemiantis norimą galutinį rezultatą. Tai visų pirmą tinkamas akinių lęšių rūšies ir dioptrijų parinkimas prie atitinkamų rėmelių. Ne visada reikia rinktis iš tų rėmelių, kurie yra madingiausi, nes jie nebūtinai tiks jums. Tik tinkamai parinkti akinių lęšiai ir rėmeliai leis džiaugtis naujais akiniais.

Renkantis naujus akinius galima matuotis visus esamus rėmelius, bet kelių taisyklių žinojimas žymiai sutrumpins laiką, kurį turėtume tam skirti. Prieš pradedant matuotis reikia nustatyti, kokios formos yra jūsų veidas. Taip pat reikia žinoti, kokia spalva  jums tinka bei kokie rėmeliai patinka. Renkantis akinių rėmelius reikia neužmiršti trijų pagrindinių taisyklių:
  • Akiniai turi pabrėžti jūsų išvaizdos bruožus (pvz. mėlyni rėmeliai tinka prie mėlynų akių);
  • Akiniai turi būti skirtingos formos nei veidas;
  • Rėmelių dydis turi tikti prie veido dydžio.

Galima išskirti keletą veido formų, kurias norėtume aptarti:

owalna.pngOvalo formos veidas laikomas idealiu renkantis rėmelius, kadangi jame yra išlaikytos proporcijos. Jam tinka visų formų rėmeliai, nelabai siauri, panašaus pločio kaip veidas.okragla.pngApvalus veidas yra vienodo dydžio žiūrint į jį horizontaliai ar vertikaliai. Norint kažkiek pailginti veidą rekomenduojame rinktis kvadrato ar stačiakampio formos, siaurus rėmelius.podluzna.pngIlgam veidui labiausiai tinka kontrastiniai rėmeliai, kurie turi spalvotas kojeles, todėl vizualiai praplečia veidą arba rėmeliai su siaura tarpnose (tilteliu).
trojkat.pngTrikampio formos veidą stengiamės susiaurinti viršuje. Tam labiausiai tinka stačiakampio formos rėmeliai su valu (daliniai rėmeliai, viršuje yra rėmelis o apačioje valas) .kwadrat1.pngKvadratinis veidas, jam būdingos tiesios lygiagrečios linijos nuo smilkinių iki smakro, išreikšti apatinio žandikaulio kampai. Norint pailginti veidą rekomenduojame rinktis siaurus ir ovalo formos rėmelius.Renkantis akinių rėmelius svarbiausia yra tai, kad jie būtų ne tik gražūs, bet ir patogūs t.y. tinkamo dydžio. Todėl būtina atkreipti dėmesį į vieną iš pagrindinių matmenų – akinių lęšių plotį:

  • Smulkus veidas – akinių lęšių plotis nuo 42 iki 47 mm;
  • Vidutinio dydžio veidas – akinių lęšių plotis nuo 48 iki 53 mm;
  • Platus veidas – akinių lęšių plotis virš 54 mm.
Vaikiškų akinių lęšių plotis svyruoja tarp 35 ir 47 mm.

Akinių rėmelius galime skirstyti pagal medžiagą, svorį bei kainą. Renkantis rėmelius pagal medžiagą reikia atkreipti dėmesį į faktą, kad nuo to tiesiogiai priklauso jų ilgaamžiškumas. Šiuo metu rinkoje siūloma labai daug akinių rėmelių iš įvairių medžiagų. Populiariausi metaliniai rėmeliai gaminami iš įvairių metalo derinių, įskaitant titaną ir nerūdijantį plieną. Šie du paskutiniai ypač rekomenduojami alergiškiems žmonėms, nes nesukelia alergijos. Rėmeliai iš titano yra lengviausi ir labai atsparūs mechaniniams pažeidimams.

Plastikiniai ypač populiarūs tarp žmonių, kurie mėgsta spalvotus ir lengvus rėmelius. Jie rečiau lūžinėja nei metaliniai, bet yra mažiau atsparūs temperatūros pokyčiams. Todėl praėjus metams ar dviems jie praranda savo plastines savybes ir neleidžia įstatyti naujų korekcinių lęšių.

Taip pat akinių rėmeliai yra gaminami iš medienos, odos bei tauriųjų metalų.

Bet renkantis akinių rėmelius svarbiausia yra atsiminti, kam bus naudojami akiniai, pastoviam nešiojimui ar tik skaitymui bei kokios rūšies lęšius norėsime į juos užsakyti.
Garantija visoms prekėms 100% pinigų grąžinimo garantija
Susisiekite su mūsų ekspertais

info@eoptika.lt

I-IV: 10.00-19.00
V: 10.00-18.30

Mes bendraujame